0 507 538 77 15 Ümraniye / İstanbul

Üsküdar Sülük Tedavi Merkezi

üsküdar sülükle tedavi

Üsküdar sülük tedavi merkezi şeklinde bir arama yaptıysanız doğru yere geldiniz. Sülük tedavisi ve hacamat, prp gibi alternatif, doğal tedavi yöntemlerini merkezimizde doktor kontrolünde güvenle yaptırabilirsiniz.

Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılıyor ?

Sülük Tedavisi (Latince ismi Hirudoterapi’dir.), atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, iltihaplı ve iltihapsız eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmalarında, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid’de, göz tansiyonu (glokom) ve buna bağlı görme kayıplarında, migrende ve her türlü baş ağrısı,yüksek tansiyon, troid’e bağlı şişmanlık, astım ve bronşial hastalıklar, yanık vakaları, iyileşmeyen yaralar ve ameliyat izleri, kangren, Meniere Hastalığında ve bazı işitme kayıplarında başarıyla kullanılmaktadır.

 

Sülük tedavisinde uygulanmaması gereken bölgeler var mı ?

  • Yumuşak cilt bölgeleri (Göz kapağı ve çevresi gibi)
  • Keratinize bölgeler (Avuç içi, ayak tabanı gibi)
  • Önemli Damarların Üzerleri (Boyun, Çene altı, Koltukaltı, Kasık gibi)

Sülük tedavisinde uygulanması sakıncalı olan hastalıklar var mı ?

üsküdar sülükle tedavi merkezi

Sülük tedavisi uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktaların başında hastanın anemi (kansızlık) sorununun olmaması, kanı sulandırıcı ilaç kullanmıyor olması, pıhtılaşmaya engel bir hastalığının bulunmaması ve vücudunda aktif bir kanama odağının bulunmaması son bir ay içinde mide-barsak kanaması gibi bir hastalık geçirilmiş olması, cerrahi işlemlerin öncesi ve sonrası Ayrıca diyalize girmekte olan hastaların vital bulguları çok değişken olduğundan Sülük Tedavisi uygulanmaz. Gebelerde ve emziren annelerde, kontrolsüz diyabet hastalığı veya kalp yetmezliği olanlarda da sülük tedavisi uygulanmaz. Üsküdar sülük ve hacamat merkezi olarak uygun olmayan hastalara kesinlikle işlem uygulanmaz.

Sülük tedavisinin yan etkileri var mı?

üsküdar sülükle tedavi kliniği

Tedavi gören kişi daha sonra rahatsızlanırsa ne yapılması gerekir ?Sülük tedavisinden sonra en sık karşılaşılan yan etkisi uygulama bölgesinde görülen lokal kaşıntıdır. Bunun için 2 gün boyunca evde soğuk uygulama yapmak yeterlidir. Bunun dışında nadiren gelişebilecek baş dönmesi, tansiyon düşmesi, kanamanın uzun sürmesi gibi problemlerde Doktorunuza başvurmanızı veya en yakın Sağlık kuruluşuna başvurmanız önerilir.

Sülük ısırdığı bölgede ne kadar zaman kalmaktadır ?
Sülük doyduğunda kendiliğinden ısırdığı yüzeyi bırakır yaklaşık olarak 20 ila 45 dakika arasındadır nadiren 60 dakikayı bulduğu da olmuştur.

Sterilize sülük kullanmazsam ne olur ?
Sterilize edilmeden, kişilerin bu sülükleri dikkatsizce kullanmaları bilinen ve bilinmeyen enfeksiyonlar kapma ihtimali açısından büyük risk taşır. Üsküdar sülük tedavi merkezi olarak steril olmayan hiç bir işlemi tavsiye etmiyoruz. Merkezimizde steril ve doktor kontrolünde bu işlemi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Tedaviden sonra nelere dikkat etmem gerekir ?
Tedaviden sonra hastanın istirahat etmesi, çok sıcak yada çok soğuk ortamlardan kaçınması, kanı sulandırıcı ilaç kullanmaması ve bol sıvı alması gerekmektedir. Üsküdar sülük tedavi merkezimiz size gerekli tüm bilgilendirmeleri yapacaktır.

Tedaviden sonra duş yapabilir miyim ?
Tedaviden bir gün sonra banyo yapmakta sakınca yoktur.

Tedaviden sonra sülüğün ısırdığı bölgeden ne kadar zaman kan akacak ?
Uygulama sonrası 3 -24 saat civarında sızıntı şeklinde kanama olabilir , yapılmış olan pansuman açılmadan ertesi güne kadar beklenmelidir.

Üsküdar sülük tedavisi yaptırabileceğim merkezler

Üsküdar sülükle tedavi için deva doğal tedavi merkezimize her zaman bekleriz. Doktor kontrolünde her türlü alternatif tedaviyi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Deva doğal tedavi merkezimize her zaman bekleriz.