0 507 538 77 15 Ümraniye / İstanbul

Ümraniye Sülük Tedavi Merkezi

ümraniye sülük tedavi merkezi

İnternette “Ümraniye sülük tedavi merkezi” şeklinde bir arama yaptıysanız doğru yere geldiniz. Sülük tedavisi ve hacamat, prp gibi alternatif, doğal tedavi yöntemlerini merkezimizde doktor kontrolünde güvenle yaptırabilirsiniz. Sülük tedavisi yapılan bölgelere, sülüklerin bıraktığı esnada hacamat kupası kapatılarak o bölgedeki kirli kanın daha fazlasını elde edebiliriz. Bu yöntemde sülük tedavisinde iki kat daha mükemmel sonuçlar almamızı sağlar.

Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılıyor ?

Sülük Tedavisi (Latince ismi Hirudoterapi’dir.), atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, iltihaplı ve iltihapsız eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmalarında, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid’de, göz tansiyonu (glokom) ve buna bağlı görme kayıplarında, migrende ve her türlü baş ağrısı,yüksek tansiyon, troid’e bağlı şişmanlık, astım ve bronşial hastalıklar, yanık vakaları, iyileşmeyen yaralar ve ameliyat izleri, kangren, Meniere Hastalığında ve bazı işitme kayıplarında başarıyla kullanılmaktadır.

Ayrıca Ortopedi ve Rekonstrüktif Cerrahi kapsamında, gangren gelişmekte olan kopuk organ tamirlerinde de tüm dünyada yaygın biçimde kullanılmaktadır. Son olarak sülüğün güçlü antioksidan etkisi nedeniyle Koruyucu (Preventif) Tıpta da kullanımından bahsetmek gerekir ki; yılda bir defa yapılan Sülük Tedavisi, o yıl içinde enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir.

Bir hastada kullanılan sülükler, başka bir hastada da kullanılabiliyor mu ?Bir hastada kullanılan sülükler kesinlikle başka bir hastada kullanılmadan imha edilmelidir. Böylece kan yoluyla bulaşan hastalıkların geçişi engellenerek güvenli bir tedavi sağlanmaktadır. Sülükler ilk kullanımda ürettikleri salgıyı boşalttıklarından ikinci uygulamada aynı etkiyi gösteremezler. Ümraniye sülük tedavi merkezimizde tüm bunlara dikkat edilir.

Sülük tedavisinde uygulanmaması gereken bölgeler var mı ?

  • Yumuşak cilt bölgeleri (Göz kapağı ve çevresi gibi)
  • Keratinize bölgeler (Avuç içi, ayak tabanı gibi)
  • Önemli Damarların Üzerleri (Boyun, Çene altı, Koltukaltı, Kasık gibi)

Sülük tedavisinde uygulanması sakıncalı olan hastalıklar var mı ?

ümraniye sülükle tedavi kliniği

Sülük tedavisi uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktaların başında hastanın anemi (kansızlık) sorununun olmaması, kanı sulandırıcı ilaç kullanmıyor olması, pıhtılaşmaya engel bir hastalığının bulunmaması ve vücudunda aktif bir kanama odağının bulunmaması son bir ay içinde mide-barsak kanaması gibi bir hastalık geçirilmiş olması, cerrahi işlemlerin öncesi ve sonrası Ayrıca diyalize girmekte olan hastaların vital bulguları çok değişken olduğundan Sülük Tedavisi uygulanmaz. Gebelerde ve emziren annelerde, kontrolsüz diyabet hastalığı veya kalp yetmezliği olanlarda da sülük tedavisi uygulanmaz. Ümraniye sülük ve hacamat merkezimizde öncelik sizin sağlığınızdır.

Sülük tedavisinin yan etkileri var mı?

ümraniye

Tedavi gören kişi daha sonra rahatsızlanırsa ne yapılması gerekir ? Sülük tedavisinden sonra en sık karşılaşılan yan etkisi uygulama bölgesinde görülen lokal kaşıntıdır. Bunun için 2 gün boyunca evde soğuk uygulama yapmak yeterlidir. Bunun dışında nadiren gelişebilecek baş dönmesi, tansiyon düşmesi, kanamanın uzun sürmesi gibi problemlerde Doktorunuza başvurmanızı veya en yakın Sağlık kuruluşuna başvurmanız önerilir. Ümraniye sülük ve hacamat merkezimiz sizi işlem öncesi ve sonrası için bilgilendirecektir.

Sülük ısırdığı bölgede ne kadar zaman kalmaktadır ?
Sülük doyduğunda kendiliğinden ısırdığı yüzeyi bırakır yaklaşık olarak 20 ila 45 dakika arasındadır nadiren 60 dakikayı bulduğu da olmuştur.

Sterilize sülük kullanmazsam ne olur ?
Sterilize edilmeden, kişilerin bu sülükleri dikkatsizce kullanmaları bilinen ve bilinmeyen enfeksiyonlar kapma ihtimali açısından büyük risk taşır. Ümraniye sülük tedavisinde steril olmayan hiç bir işlemi tavsiye etmiyoruz. Sağlık ihmale gelmez. Merkezimizde steril, hijyenik bir şekilde işlem doktor kontrolünde yapıldığı için göüil rahatlığıyla işlem yaptırabilirsiniz.

Tedaviden sonra nelere dikkat etmem gerekir ?
Tedaviden sonra hastanın istirahat etmesi, çok sıcak yada çok soğuk ortamlardan kaçınması, kanı sulandırıcı ilaç kullanmaması ve bol sıvı alması gerekmektedir.

Tedaviden sonra duş yapabilir miyim ?
Tedaviden bir gün sonra banyo yapmakta sakınca yoktur.

Tedaviden sonra sülüğün ısırdığı bölgeden ne kadar zaman kan akacak ?
Uygulama sonrası 3 -24 saat civarında sızıntı şeklinde kanama olabilir , yapılmış olan pansuman açılmadan ertesi güne kadar beklenmelidir.

Ümraniye sülük tedavisi yaptırabileceğim yerler

Ümraniye sülük tedavi için deva doğal tedavi merkezimize her zaman bekleriz. Doktor kontrolünde her türlü alternatif tedaviyi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Deva doğal tedavi merkezimize her zaman bekleriz.