0 507 538 77 15 Ümraniye / İstanbul

Ümraniye Hacamat Merkezi

Ümraniye Hacamat

Ümraniye hacamat merkezi dendiğinde akla gelen tedavi merkezimize bekleriz. Hacamat yaptırmak isteyenlere müjdeli bir haberimiz var. Deva doğal tedavi merkezimizde doktor kontrolünde bu tedaviyi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Hacamatta alınan kanın analizleri belirli mikroskop altında incelendiğinde çıkan sonuçlara göre vücut analizleri de yapılabilir. Alınan sonuçlara göre vücuda cihazlar aracılığıyla ters frekans gönderilerek vücutta oluşan hastalıkları önemli ölçüde azaltabiliriz. Buna aynı zamanda alerji testini de ekleyerek vücuttaki hastalıklara sebep olan alerjiyi de bulabiliriz. Ümraniye hacamat merkezi doktor kontrolünde tüm işlemlerinizi yapar.

Ümraniye hacamat merkezi ne yapar?

Hacamat, Peygamberimiz (s.a.v)’in sağlık için tavsiye ettiği ve kendisininde yaptırdığı bir sünnettir. Hacamat, sebebi belli olan hastalığın tedavisi  yapmak amacıyla değil de daha çok, kanın çok olmasının, vücutta oluşturduğu problemleri ortadan kaldırmak için uygulanan bir tedavidir. Hacamat işleminde dışarı çıkan kan, kirli, koyu, pıhtılaşmış, derinin altındaki uyuşuk kandır. Bu uyuşuk ve kirli kan, direk damardan değil deri bölgesinden alınır. Hacamat işlemiyle pıhtılaşmış koyu kan alındığında, vücutta var olan kanın akışkanlığı artar ve dolaşımı kolaylaşır. Deri uygun bir aletle çizilir ve bu iş için özel hazırlanmış lazer kesim kupalar kapatılır ve emici gücün etkisi oluşturulur bu şekilde kirli kan vücuttan çıkarılır. Bu işlem, vücutta değişik bölgelere uygulanmakta ve hastalık olan organa yakın yerler özellikle tercih edilmektedir.  Deva Ümraniye hacamat hem tıbbi hem de İslami usullerle tedavinizi yaptırabileceğiniz bir kliniktir.

Hacamat ile ilgili Hz. Muhammed(s.a.v) Hadis-i Şeriflerinde, hacamatın önemi için şunları buyurmuş:
O “Damardan veya deriden kan aldırmak, tedavi olduğunuz şeylerin en faydalılarındandır. ”o Sefer” ediniz şifa bulunuz, oruç tutunuz şifa bulunuz, hacamat olunuz şifa bulunuz.”

Video kaynak: DR. Ender Saraç Youtube kanalı

Hacamat nasıl yapılır?

ümraniye hacamat nasıl yapılır

Türkiye’de bu tedavi yöntemi Sağlık Bakanlığı tarafından tanınmasına rağmen maalesef sağlıksız ortamlarda yapılıyor. Tedavi manevi olarak başlar, sonra tıbben uygulanıp tamamlanır. Hacamatla tedavi lazer kesim tek kullanımlık kupalar kan alınacak yere vuruluyor, bölgeyi havasız bırakıp uyuşturuluyor. Aynı yeri neşter yada kesici steril bir alet ile deri 2 veya 3 milim çiziliyor. Sonra kupalar neşterle çizilen yere tekrar vuruluyor. Ve böylece kılcal damarlardan kan gelmeye başlıyor. Bu işlem  genellikle üç defa tekrarlanıyor. Toplam işlem süresi  20-25 dakika sürüyor. Ortalama 300 gram kadar kan çıkarılıyor. Periyodik tedavi almak şartıyla, yani seanslarına dikkat edildiği sürece genelde 4-5 seansa kadar gidebiliyor. Ümraniye hacamat merkezi şeklinde arama yapanları ümraniye’de deva doğal tedavi merkezimize bekliyoruz.

Hacamat’ın faydaları nelerdir?

 • Sinüzite ve baş ağrılarına iyi gelir.
 • Kadın hastalıklarında etkilidir.
 • Bel, diz, sırt ağrılarına iyi gelir.
 • Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.
 • Cinsel zayıflığı giderir.
 • Beyin gelişimine yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Konsantrasyonu arttırır
 • Sivilceleri giderir
 • Vücuttaki kortizon seviyesini yükseltir
 • Hafızayı güçlendirir
 • Ödem gidericidir
 • Vücuttaki toksinleri temizler
 • Bağırsak enfeksiyonlarının giderilmesinde etkilidir
 • Romatizmaya iyi gelir
 • Mide problemlerine iyi gelir
 • Tümör ve kistleri engeller
 • Çocuklarda beyin gelişiminde etkilidir

 

Hacamat ve sülük merkezi olarak deva doğal tedavi markasıyla sizlere hizmet vermekteyiz.

Hacamat ne zaman yapılır?

 • Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri hacamat tedavisi yapılmaz
 • Hacamat tedavisi hicri ayın 5 ile 25. günleri arasında yapılmalıdır. Hicri ayın; 17, 19 ve 21. günleri en etkili günlerdir
 • Tedavi amaçlı yapılacak olan hacamat tedavisinde gün gözetmeksizin hacamat tedavisi olunabilir

 

Hacamat merkezimiz etkinin en üst düzeyde olması için uygun günlerde, müsaitseniz tavsiye edilen günlerde yapılmasını tavsiye eder. Amaç sizin daha fazla fayda görmenizdir.

Hacamat kimlere uygulanamaz?

Hacamat tedavisi hemofili ve ileri derecedeki kalp hastalarına uygulanmamalıdır. Deva Ümraniye hacamat merkezi bu rahatsızlıklara sahip kişilere isteseler bile hacamat tedavisi yapmaz.

Hacamat öncesi yapılması gerekenler

Ümraniye hacamat merkezi size gelmeden önce hacamat öncesi vücudun dinlenmiş olması gerektiğini söyleyecektir. Yorgun olmamak gerekir. Hacamatın aç karnına, ya da yemekten le arasında 2 3 saat olması gerekir.

Hacamat sonrası yapılması gerekenler

Deva Ümraniye hacamat size hacamat sonrası yapılacakları da söylemektedir. Hacamat sonrası bir bardak yemek kaşığı doğal üzüm sirkesi ve üzerine bir bardak bal şerbeti içmek tavsiye edilir. Hacamat sonrası yağlı ve ağır yemekler yenmemelidir. Hacamat sonrası uyumak gerekmez. Eğer uyulursa hacamatın faydası azalır. En az 3 4 saat sonra uyunabilir.

Kan aldırmak hacamat yerine geçer mi?

Kan aldırmak ta faydalıdır, ama hacamatla aynı şey değildir. Hacamatta alınan kanın normal alınan kanla yapılan testlerinde, farklı oldukları ve hacamatla alınan kanın daha fazla zararlı madde içerdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. O yüzden hacamatın çok daha etkili bir yöntem olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ümraniye hacamat merkezi profesyonel bir şekilde tedavinizi yaptırabileceğiniz bir kliniktir.

Deva Ümraniye hacamat merkezi nerede?

Deva doğal tedavi merkezimizde doktor kontrolünde hacamat, sülükle tedavi, prp ve diğer alternatif tedavilerinizi gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Hacamat yapan erkek kişiye haccam, bayanlara ise haccame denir. İslami usullere göre erkeklere haccam, bayanlara haccame nin bu tedaviyi yapması gereklidir. Ümraniye hacamat yapan yer denince ilk akla gelen sağlık merkezi olmak için hizmetinizdeyiz.

Adres: İstiklal Mah. Alemdağ Cad. No: 204 D: 2/4 Sondurak Ümraniye / İstanbul

 

Ocak 2019 Hacamat Günleri
Ocak 2019 Ümraniye Hacamat günleri
Şubat 2019 Hacamat Günleri
Şubat 2019 Ümraniye Hacamat günleri
Mart 2019 Hacamat Günleri
Mart 2019 Ümraniye Hacamat günleri
Deva Hacamat merkezi diğer alternatif doğal tedavi yöntemlerini de yaptırabileceğiniz kaliteli, hijyenik, işinde uzman olan, Deva Doğal Tedavi Merkezine sizleri bekliyoruz.

Faydalı Yazılar

Mart 2019 Hacamat Takvimi

Hacamat her gün yapılan bir tedavi değildir. Hicri takvime göre belli günlerde yapılmaktadır. Bunun için hacamat günlerini gelmeden önce öğrenmek ve ona göre gelmek faydanıza olacaktır. Sitemizde mart 2019 ayının hacamat takvimi yayınlanmıştır. Bunun için lütfen gelmeden önce irtibata geçin ...
Daha Fazlasını Oku

Şubat 2019 Hacamat Takvimi

Hacamat her gün yapılan bir tedavi değildir. Hicri takvime göre belli günlerde yapılmaktadır. Bunun için hacamat günlerini gelmeden önce öğrenmek ve ona göre gelmek faydanıza olacaktır. Bunun için lütfen gelmeden önce irtibata geçiniz. Ve ya resimdeki şubat 2019 hacamat günlerine ...
Daha Fazlasını Oku

Sülükle tedavi nasıl yapılmalı

Sülük Tedavisi (Latince ismi Hirudoterapi’dir.), atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, iltihaplı ve iltihapsız eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmalarında, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid’de, göz tansiyonu (glokom) ve ...
Daha Fazlasını Oku

Neden hacamat yaptırmalıyız

Hacamat kökeni binlerce yıllık olan ve peygamber efendimiz (SAV)’in de bizzat yaptırdığı ve yapılmasını tavsiye ettiği bir tedavi yöntemidir? Modern tıp tarafından da desteklenen hacamat ayrıca sünnet olması sebebiyle de müslüman bölgelerde oldukça yaygındır. Ama günümüzde Müslüman olmayan topraklarda bile ...
Daha Fazlasını Oku